Z médií - Boj proti softwarovému pirátství ve firmách v České republice zaznamenal jen mírné zlepšení. Míra tohoto pirátství je významně vyšší ve firmách se sídlem na Moravě a na severu Čech.

„Nejhorší situace je na severu Čech, jmenovitě v Karlovarském a v Ústeckém kraji, který se propadl na poslední místo. Společně s Olomouckým krajem se v těchto krajích užívá ve firmách nejvíce pirátského softwaru," říká Martin Hnízdil, AuditPro manažer technologické společnosti truconneXion, která analýzu dlouhodobě provádí.
Praha v čele protipirátského boje

V popředí žebříčku protipirátského boje dlouhodobě figuruje Praha, jež představuje jistotu nekompromisního postupu proti distributorům a uživatelům nelegálního softwaru.

„Metropole je nejdál díky převaze velkých firem se zahraničními vlastníky, kteří ve firemní bezpečnosti prosazují mezinárodní standardy, pravidelné audity licencí a vlastní korporátní řešení. Zaměstnanci si pod vidinou citelné restrikce nedovolí nainstalovat do firemního počítače software z neautorizovaného zdroje," vysvětluje Hnízdil příčiny úspěchu firem z hlavního města v potírání počítačových pirátů.

Nedbalost majitelů firem

Za vysokou mírou pirátství v některých krajích stojí vedle neukázněnosti zaměstnanců především nedbalost majitelů firem: „Instalace více kopií softwaru než povoluje licence nebo jiný nesoulad s licenčními podmínkami (65 %) a neukázněnost zaměstnanců (20 %), kteří si nainstalují svoje privátní programy, jsou nejčastějším důvodem pirátství," shrnuje hlavní příčiny pirátství Martin Hnízdil.

To potvrzuje i letošní studie analytiků společnosti IDC specializující se na on-line internetové projekty, podle které 27 procent zaměstnanců instaluje na pracovní počítače software z neautorizovaných zdrojů bez vědomí zaměstnavatele.


Nejproblematičtější jsou malé a střední firmy

Z dlouhodobého sledování vyplývá, že softwarové pirátství se nejčastěji odehrává ve firmách malé až střední velikosti využívajících deset až sto počítačů.

Zdroj: http://www.novinky.cz/kariera/345360-za-softwarove-piratstvi-mohou-hlavne-zamestnanci.html 

Vyzkoušejte NOVÉ AuditPro 10.5

Stáhněte si a vyzkoušejte plnou verzi AuditPro 10.5 pro 5 počítačů zcela zdarma!

Stáhnout AuditPro 10.5

Případová studie - Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR

mpo

„Softwarový audit je pouze jednorázovou inventarizací. Už pět minut po jeho ukončení se stav sítě dynamicky mění spolu s chováním jejích uživatelů. To, co pro svou práci potřebujeme, je kvalitní systém pro softwarový management a tím AuditPro bezesporu je.“

Ing. Zdeněk Lain,

Vedoucí projektu, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR

Více o studii

Vyzkoušejte ServiceDesk!

Vyzkoušejte AuditPro ServiceDesk ONLINE. Zcela zdarma!

Přihlásit se do ServiceDesku

Kontaktujte nás

AuditPro centrum

Boleslavská 199,

293 06 Kosmonosy

 

Tel.: +420 326 711 711
Fax: +420 326 711 742

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

AuditPro 10.5 Final Release uvolněn!   Stáhnout AuditPro 10.5 Spočítat cenu

Kontakt

AuditPro centrum
Boleslavská 199, Kosmonosy
PSČ 293 06

 

Tel.: +420 326 711 711
Email.: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mluví o nás

AuditPro Mobile Client

google-play-store-logo 

© 1991 - 2017 truconneXion a.s. Vytvořeno v UNISMINI | Pravidla ochrany osobních údajů a pravidla využívání cookies