mesa-parts

Jméno: Ivan Pulchart
Post: IT Administrátor
Firma: Mesa parts s.r.o.

Profil klienta:

Jsme předním výrobním partnerem technologických firem působících na celém světě pro výrobu rotačních soustružených dílů a montážních celků vycházejících z těchto dílů. Společnost Mesa Parts s podniky v Lenzkirchu (Německo) a v Náchodě (Česká republika) na zakázku vyvíjí a vyrábí rotační soustružené díly podle nejnáročnějších požadavků. Sázíme na komplexní řešení, dlouhodobý vývoj, flexibilitu a neustálé zlepšování.

Vyjádření klienta:

„V tuto chvíli jsme schopni komplexně realizovat celý proces správy IT majetku prostřednictvím jednoho modulárního nástroje bez nutnosti dalších vazeb.“

Výchozí situace:

Papírová a elektronická evidence softwarových licencí v podobě několika sešitů v MS Excel. Nevýhodou byla neúplnost a poměrně velká členitost, časová náročnost a nespolehlivost.

Průběh implementace:

Vlastní realizace byla rozložena do tří oddělených projektových fází. První fázi tvořila nejnáročnější část celého projektu. Soustředila se na shromáždění a manuální evidenci veškerých dostupných dokladů, tj. především faktur a softwarových licencí. Součástí bylo i velmi podstatné sestavení interních pravidel k legálnímu zacházení s užívaným softwarem. Z konkrétních důvodů však byl tento úsek završen manuálním vytvářením orientačních reportů o instalovaném softwaru ke každému klientskému počítači (v AuditPro se tyto reporty nazývají specifikační listy). Výsledkem byl sice orientační souhrn o instalovaném softwaru, ovšem doplněný o prokazatelný a zcela přesný seznam softwarových licencí, podpořený nově deklarovanými interními postupy k legalitě užívaní softwaru. Tento zcela inovační postoj a konkrétní hmatatelné výsledky nám výrazně přispěly k oslovení managementu a nastartování druhé fáze. Tou byla implementace AuditPro 4.6. K rozhodnutí nasadit nástroj AuditPro přispěla poměrně rozsáhlá znalost konkurenčních produktů, které oproti zmíněnému nástroji postrádají některé významné vlastnosti. Hlavními klíčovými argumenty pro výběr AuditPro je jeho modularita a komplexnost skloubená v jednoduchosti, zdůrazněná svojí přesností a flexibilitou poskytovaných výsledků. Za zmínku stojí výběr z několika metod sběru dat, pro nás velmi podstatný modul Majetek či velmi přehledné vizuální zpracování. Instalace k naší velké spokojenosti proběhla bez větších problémů během dvou dnů. Následovalo manuální doplnění nasbíraných dokladů k softwarovým licencím, což představovalo dodatečnou, přibližně dvoutýdenní práci. Odměnou nám byl ucelený a velmi kvalifikovaný přehled o instalovaném softwaru. Poslední fázi projektu představovala implementace modulu Majetek. Jejím doplněním jsme získali dlouho očekávaný přehled o evidenci majetku, a co je velmi podstatné, navázaný ke stávajícím údajům auditovaných zařízení. Jako přidanou hodnotu celého systému osobně považuji rozšířenou funkcionalitu o prvek inventarizace majetku. Jedná se o integrovanou funkci inventury prostřednictvím čárových kódů. Tato vlastnost nám umožnila zkrátit a zpřesnit proces fyzické inventury z řádu dnů do řádu hodin. S přihlédnutím ke všem vlastnostem aplikace mohu nyní směle konstatovat, že jsme v tuto chvíli schopni komplexně realizovat celý proces správy IT majetku prostřednictvím jednoho modulárního nástroje bez nutnosti dalších vazeb.

Co se změnilo:

Nejenom že došlo k výraznému zefektivnění a urychlení celého procesu řízení majetku IT, ale zároveň byla i snížena potřeba personálních kapacit na tuto správu. Významnou měrou projekt současně přispěl k rozšíření veřejného povědomí mezi koncovými uživateli o potřebě používání legálního softwaru.

Závěr – resumé:

Nasazení Software Asset Managementu není jen pouhou instalací AuditPro, ale je souborem ucelených systémových kroků a opatření, které napomáhají k zcela transparentní a efektivní správě softwaru, resp. řízení majetku IT. AuditPro, jako jeden z nejlepších produktů na našem trhu, k tomu bezesporu přispívá.

Parametry:

Počet počítačů: 67
Realizační tým: Miloš Kábrt - IT Manažer, Ivan Pulchart – IT Administrátor
Rok realizace: 2006

Vyzkoušejte NOVÉ AuditPro 11

Stáhněte si a vyzkoušejte plnou verzi AuditPro 11 pro 5 počítačů zcela zdarma!

Stáhnout AuditPro 11

Vyzkoušejte ServiceDesk!

Vyzkoušejte AuditPro ServiceDesk ONLINE. Zcela zdarma!

Přihlásit se do ServiceDesku

Kontaktujte nás

AuditPro centrum

Boleslavská 199,

293 06 Kosmonosy

 

Tel.: +420 326 711 711
Fax: +420 326 711 742

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

ITIL certifikace

pink prava

 

AuditPro bylo certifikováno mezinárodní certifikační autoritou Pink Elephant na použití v rámci nejvíce využívaných ITIL procesů.

Další naše ocenění

AuditPro 11 Release Candidate uvolněn!   Stáhnout AuditPro 11  Spočítat cenu

Kontakt

AuditPro centrum
Boleslavská 199, Kosmonosy
PSČ 293 06

 

Tel.: +420 326 711 711
Email.: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 1991 - 2017 truconneXion a.s. Vytvořeno v UNISMINI | Pravidla ochrany osobních údajů a pravidla využívání cookies