global-payments

Jméno: Václav Šplíchal
Post: Správce datových sítí
Firma: Global Payments Europe, s.r.o.

Profil klienta:

Rozhodující podnikatelské aktivity akciové společnosti Global Payments (dříve MUZO) jsou soustředěny na poskytování a rozvoj služeb, zejména na podporu automatizovaného systému bezhotovostního platebního styku. Společnost poskytuje komplexní služby pro provoz peněžních automatů (bankomatů), platebních terminálů, služby v oblasti platebních a identifikačních karet, včetně jejich personalizace a autorizace. Služby jsou poskytovány jak pro tuzemský, tak i pro mezinárodní platební styk.

Vyjádření klienta

„Před AuditPro jsme testovali řadu jiných, podobných programů, žádný z nich však všem našim požadavkům a specifickému prostředí nevyhověl. AuditPro nám řeší hned tři problémy najednou - instalované licence, jejich evidenci a komplexní přehled o hardwaru.“

Výchozí situace:

V roce 2001 z důvodu rostoucího počtu PC se začalo odd. správy datových sítí zabývat problémem evidence licencí SW a zajištění přehledu SW instalovaného na jednotlivých PC. V neposlední řadě šlo i o získání detailního přehledu hardwaru - a to až do úrovně jednotlivých komponent. Hledali jsme tedy software, který by maximálně vyhovoval našim požadavkům a zároveň splňoval přísné bezpečnostní požadavky firmy. Test auditovacích nástrojů: Při výběru jsme testovali několik nástrojů, ale způsob sběru dat z jednotlivých stanic ani standardní výstupy systémově nevyhovovaly našim požadavkům. V neposlední řadě sehrála svou roli většinou i jejich vysoká cena a uzavřenost.

AuditPro:

Na existenci produktu AuditPro nás upozornil náš obchodní partner – společnost T-Systems (dříve Debis), která nám dodává licence v rámci programu MS Select a poskytuje nám podporu v oblasti MS produktů. Už na první schůzce s tvůrci AuditPro jsme se setkali se zcela profesionálním přístupem. Naše požadavky byly akceptovány, v březnu roku 2002 jsme AuditPro zakoupili. Produkt nás zaujal natolik, že se rádi podílíme na jeho dalším vývoji a testování.

Auditování:

Dovolím si tvrdit, že jsem se na celém procesu prvotního auditu nemalou měrou podílel osobně – ať už šlo o řešení a realizaci sběru dat, jejich vyhodnocování dle časového harmonogramu nebo o doplňování evidence. Rovněž jsem poskytl mnoho informací vedoucí ke zdokonalení tohoto nástroje v oblasti evidence licencí. Mimo software, který naši zaměstnanci používají ke své práci, detekoval AuditPro i další zajímavosti typu Worms3, Age of Empires... různé file managery... Neměli jsme ani tušení, co všechno na síti máme. Ačkoliv audit prováděla externí firma, ušetřili jsme řádově desítky tisíc korun. Auditor jednoduše vyhodnotil data nasbíraná z AuditPro a my můžeme kontroly pravidelně opakovat. V současné době pro nás auditování PC znamená 1x měsíčně automatický sběr dat a jejich vyhodnocení, což vede k přehledu instalovaného SW a HW. Timto auditováním a porovnáním se skutečným vlastnictvím licencí se vyhýbáme konfliktu se zákonem. Nedovedu si bez takového nástroje představit „pořádek" v oblasti licencí.

Výsledky:

Výsledky se dostavily brzy. Už jen vlastnictví AuditPro je výhodou. Naše firma si objednala kompletní audit licencí za celé působení firmy od roku 1990 a díky AuditPro jsme byli schopni předložit přehled nainstalovaného SW ve firmě, což se výrazně odrazilo v ceně za tento audit. Dle mého názoru nám do budoucna AuditPro pomůže udržet pořádek v licencích v naší firmě.

Závěrem:

Na závěr popisu cesty k AuditPro musím říci: „Spolupráce s firmou truconneXion = spolupráce s profesionály."

Vyzkoušejte NOVÉ AuditPro 11

Stáhněte si a vyzkoušejte plnou verzi AuditPro 11 pro 5 počítačů zcela zdarma!

Stáhnout AuditPro 11

Vyzkoušejte ServiceDesk!

Vyzkoušejte AuditPro ServiceDesk ONLINE. Zcela zdarma!

Přihlásit se do ServiceDesku

Kontaktujte nás

AuditPro centrum

Boleslavská 199,

293 06 Kosmonosy

 

Tel.: +420 326 711 711
Fax: +420 326 711 742

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

ITIL certifikace

pink prava

 

AuditPro bylo certifikováno mezinárodní certifikační autoritou Pink Elephant na použití v rámci nejvíce využívaných ITIL procesů.

Další naše ocenění

AuditPro 11 Release Candidate uvolněn!   Stáhnout AuditPro 11  Spočítat cenu

Kontakt

AuditPro centrum
Boleslavská 199, Kosmonosy
PSČ 293 06

 

Tel.: +420 326 711 711
Email.: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 1991 - 2017 truconneXion a.s. Vytvořeno v UNISMINI | Pravidla ochrany osobních údajů a pravidla využívání cookies