Jméno: Mgr. Jakub Sivek
Firma: Vita - Environmentální poradenství

Profil klienta:

Vita byla založena jako občanské sdružení v roce 1991. Původní tematika životního prostředí se postupně rozšiřuje a záběr činností sdružení pokrývá oblasti od enviromentálního vzdělávání, přes ekoporadny až po poskytování informačního servisu pro neziskové organizace. Vita patří mezi největší neziskové organizace na severní Moravě.

Vyjádření klienta:

„AuditPro jsme zvolili díky výborným referencím a díky multifunkčnosti systému – může spolu s naší organizací růst.“

Výchozí situace:

Informační a komunikační technologie představují v současné době jeden ze základních pracovních nástrojů pro většinu pracovníků občanského sdružení Vita. Ze začátku byly ve Vitě počítače používány pro běžnou kancelářskou práci, počet PC a struktura uživatelů nevyžadovala systematickou péči o výpočetní techniku. Vzhledem k rozvoji organizace se postupem času zvětšoval také objem používané výpočetní techniky. V roce 2004 převzala Vita tři objekty bývalých škol v přírodě a postupně je přebudovává v Terénní střediska ekologické výchovy. S touto změnou se skokově navýšily počty počítačů, přibyly nové lokality i způsoby využívání informačních a komunikačních technologií (například veřejně přístupná PC ve studovnách a počítačových učebnách). Tento fakt významně ovlivnil způsob, jakým bylo třeba problematiku ICT dále řešit. Vzhledem ke značné vzdálenosti jednotlivých pracovišť a zvětšujícímu se počtu PC již nebylo v silách jednotlivce mít pod neustálým dohledem každý počítač v organizaci. Nadále rovněž nebyla udržitelná forma samovolného růstu, založená pouze na požadavcích uživatelů, kdy se veškerá činnost správce ICT soustředila pouze na servisní zásahy vyvolané požadavky zevnitř organizace.

Koncepce softwaru managementu:

Pro další vývoj bylo nezbytné vytvořit postupy, které budou oblast využívání hardwaru a softwaru řešit dlouhodobě a umožní optimalizaci investic do nově pořizovaného vybavení. Cílem procesů, které v těchto dnech implementujeme, je vytvořit stabilní prostředí, které uživatelům umožní soustředit se na jejich skutečnou práci. Problémy s hardwarovým a softwarovým vybavením budou nadále řešeny centrálně se zachováním pružnosti reakce na změny v potřebách uživatelů. Druhotným úkolem, který jako nezisková nestátní organizace musíme mít stále na zřeteli, je úspora prostředků vynakládaných na pořizování SW licencí, hardwaru a servis.

Softwarový audit:

Klíčovým komponentem naší koncepce je správa softwarových licencí. Audit sítě jsme provedli za pomoci freeware nástrojů, které sice splnily účel jednorázové inventarizace vybavení, ale nebyly vhodné pro trvalé nasazení ani monitorování stavu sítě. Při hledání řešení, které umožní automatizaci procesu správy licencí, jsme tedy hledali osvědčený auditovací software, který bude vhodný pro nasazení do prostředí naší organizace. Za velmi důležitou jsme považovali možnost sběru dat nezávisle na formě připojení místních sítí a jednotlivých klientů k internetu (dial-up, ISDN, dsl). Dalším požadavkem byl bezproblémový běh na starších strojích a systémech - malé nároky na prostředky. Jelikož jsme neměli předchozí zkušenost s tímto druhem softwaru, orientovali jsme se především podle doporučení správců obdobných sítí.

Závěrem:

AuditPro jsme zvolili díky výborným referencím a díky multifunkčnosti systému. Spolu s naší organizací může růst, je vhodný pro prostředí s desítkami i tisícovkami PC. V neposlední řadě byl rozhodující i vstřícný přístup firmy truconneXion při pořizování produktu. Nasazení AuditPro proběhlo bez komplikací na všech počítačích, získaná data o pracovních stanicích jsou vyčerpávající a již po prvním auditu jsme mohli identifikovat některé nežádoucí instalace softwaru. V budoucnu plánujeme rozšířit systém o moduly evidence majetku a čárových kódů.

Parametry:

Počet počítačů 30
Počet různých lokalit: 5
Výchozí situace: Potřeba systematicky plánovat a řídit provoz ICT.
Řešení: Nasazení auditovacího a monitorovacího nástroje AuditPro.
Realizace 2005

Vyzkoušejte NOVÉ AuditPro 10.8

Stáhněte si a vyzkoušejte plnou verzi AuditPro 10.8 pro 5 počítačů zcela zdarma!

Stáhnout AuditPro 10.8

Vyzkoušejte ServiceDesk!

Vyzkoušejte AuditPro ServiceDesk ONLINE. Zcela zdarma!

Přihlásit se do ServiceDesku

Kontaktujte nás

AuditPro centrum

Boleslavská 199,

293 06 Kosmonosy

 

Tel.: +420 326 711 711
Fax: +420 326 711 742

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Ocenění CEE Partner of the Year

ms-partner

truconneXion získalo s AuditPro opakovaně prestižní ocenění Partner roku pro střední a východní Evropu od společnosti Microsoft v oblasti efektiní správy licencí a řízení IT.  

Další naše ocenění

AuditPro 10.8 Final Release uvolněn!   Stáhnout AuditPro 10.8 Spočítat cenu

Kontakt

AuditPro centrum
Boleslavská 199, Kosmonosy
PSČ 293 06

 

Tel.: +420 326 711 711
Email.: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 1991 - 2017 truconneXion a.s. Vytvořeno v UNISMINI | Pravidla ochrany osobních údajů a pravidla využívání cookies